تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳

راه آهن اردبیل – میانه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

  • کد خبر : 8555
  • 11 آذر 1402 - 8:57
راه آهن اردبیل – میانه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: راه آهن اردبیل – میانه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش آذردید؛

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی اظهار کرد: این پروژه به طول ۱۸۰ کیلومتر با سرعت تمام در حال اجرا است و ۲۵ کیلومتر عملیات ریل‌گذاری آن باقی مانده که با اتمام آن ماه آینده این پروژه افتتاح شده و مردم استان اردبیل بعد از ۲۰ سال به آرزوی دیرین خود رسیده و سوت قطار را خواهند شنید.

وی تصریح کرد: اگر این اتفاق نیفتد، تقصیر پیمانکاران و تغییرات پی‌درپی در انتخاب پیمانکاران و برخی مسائل پشت پرده است که از هم اکنون هشدار می‌دهم، عده‌ای مراقب اقدامات خود باشند تا راه آهن اردبیل به موقع و با تلاش پیمانکاران فعلی به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ضرورت اتصال راه آهن اردبیل به مغان را به عنوان یک مقصد نهایی در رسیدن به خط ریلی قفقاز یادآور شد و گفت: راه آهن اردبیل – میانه و اتصال آن به مغان تنها برای انجام مسافرت نیست بلکه مقرر است بیش از پنج میلیون تن محصولات استراتژیک کشاورزی از طریق خط ریلی جابجا شده و این خط به حوزه قفقاز متصل شود.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: در دولت گذشته و با همراهی سازمان برنامه و بودجه ۵۰۰ میلیارد تومان و در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز با افزایش ۲۲۰ میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق، ۷۲۰ میلیارد تومان برای راه آهن اردبیل بودجه گرفتیم تا این پروژه بالاخره به سرانجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برای بزرگراه اردبیل – سرچم هفت ماه پیش ۲۰۰ میلیارد تومان و ۱۰ روز پیش نیز ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار از وزارت راه و شهرسازی دریافت کردیم و امیدواریم هر چه سریع‌تر این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

حجت‌الاسلام موسوی اضافه کرد: بدون اتلاف وقت باید راه آهن اردبیل و بزرگراه‌ها تکمیل و آماده افتتاح شود و اگر این کار به انجام نرسد، تقصیر پیمانکاران و دست‌انداز‌های عده‌ای است که سعی می‌کنند بهره‌برداری از راه آهن اردبیل – میانه به تأخیر بیفتد.

وی بیان کرد: بنده بدون نیاز به شوی تبلیغاتی در جریان روند اجرایی این پروژه هستم و ضرورتی ندارد که از طریق بالگرد از مسیر راه آهن اردبیل بازدید کنم بلکه با پیگیری‌های مستمر تلاش بر این است تا این پروژه در سریع‌ترین زمان به سرانجام برسد.

اف‌ای‌تی‌اف به صلاح کشور نیست

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه سخنان خود به تلاش‌های مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی و تصویب برنامه پنج ساله هفتم کشور اشاره کرد و گفت: مجلس ریل‌گذار و در وضع قوانین و همچنین حسن نظارت پیشتاز بوده و امسال سعی کردیم تا برنامه پنجم توسعه را با بررسی دقیق به تصویب نهایی برسانیم.

حجت‌الاسلام موسوی یادآور شد: بر اساس رهنمود‌های مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال و تأمین آرامش کشور در حوزه اقتصادی در برنامه هفتم مولدسازی مورد توجه قرار گرفت و در کنار آن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ضرورت‌ها و اولویت‌های مجلس در برنامه پنجم توسعه بود.

وی تصریح کرد: سال آینده ۴۰ درصد، سال ۱۴۰۴ حدود ۳۰ درصد و سال ما بعد آن ۳۰ درصد حقوق بازنشستگان افزایش پیدا می‌کند تا در پایان سال ۱۴۰۵ رقم ۹۰ درصد دریافتی بازنشستگان به تناسب دریافتی شاغلان افزایش پیدا کند.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: تمام قوانین مربوط به جامعه ایثارگران در برنامه هفتم توسعه مورد توجه قرار گرفته و ضرورت دارد سهمیه استخدام و شرکت در آزمون سراسری و سایر مزایای ایثارگران از جمله جانبازان، آزادگان، رزمندگان با ۶ ماه حضور در جبهه در قالب این مصوبه مجلس مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان استخدامی سختگیری‌های بی‌مورد دارد

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه رئیس سازمان استخدامی کشور از دگم‌ترین مسئولان دولت سیزدهم است و بنده بار‌ها با او درگیر شده و نتوانستیم او را به فرآیند تبدیل وضعیت نیرو‌های شرکتی و قراردادی مجاب کنیم.

وی اضافه کرد: رئیس سازمان استخدامی کشور که خودش را رابطه استخدامی نداشته و اخیراً تبدیل وضعیت شده، معتقد است نیرو‌های شرکتی باید از طریق آزمون جذب شوند در حالی که سابقه آن‌ها نشان از توانمندی این نیرو‌ها و ایجاد شرایط تغییر وضعیت آن‌ها حکایت می‌کند.

حجت‌الاسلام موسوی بیان کرد: در حوزه دفاعی با تلاش نخبگان و دانشمندان ایرانی ما توانستیم به بالاترین سطح تحولات دست پیدا کنیم و قدرت دفاعی کشور بی‌نظیر است.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: در کنار توسعه و قدرت‌نمایی کشورمان در عرصه دفاعی، ما نتوانستیم در عرصه اقتصادی شایسته عمل کنیم و از حضور نخبگان در این عرصه بهره کامل گرفته نشده است.

حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: اگر به نخبگان میدان داده شود ما به راحتی می‌توانیم در حوزه‌های مختلف با روند پیشرفت و توسعه روبه‌رو شده و بسیاری از نارسایی‌ها را برطرف کنیم.

استقلال بانک مرکزی مصوب شده است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از طراحان استقلال بانک مرکزی بنده در کمیسیون اقتصادی بودم که این مطالبه به حق به تصویب مجلس رسید تا با استقلال بانک مرکزی، جلوی برخی اقدامات خلاق قانون گرفته شده و این رویه که حیاط خلوت عده‌ای شده بود، به شرایط منسجم برسد.

وی ناترازی بانک‌ها را یکی دیگر از معضلات و آسیب‌ها اعلام کرد و افزود: این ناترازی به افزایش تورم و تشدید نقدینگی منجر شده و آسیب‌های جدی را در حوزه‌های مختلف به همراه داشته است.

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: در برنامه هفتم توسعه قرار است ارزش افزوده واردات برای دستگاه‌های کارخانجات و واحد‌های تولیدی از چهار درصد به یک درصد کاهش پیدا کند که این خود حمایت جدی از تولید است.

وی اعمال مالیات بر خانه‌های خالی و خودرو‌های لوکس را از دیگر مصوبات کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برشمرد و اضافه کرد: در مجلس یازدهم تلاش شد تا حقوق مددجویان کمیته امداد و زنان سرپرست خانوار ۴۰ درصد افزایش یافته و در کنار آن ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های استان اردبیل در رشته‌های مختلف ارتقا یابد.

حجت‌الاسلام موسوی با ابراز تأسف از وضعیت آموزش و پرورش، کمبود فضا‌های آموزشی، نقصان در سیستم گرمایشی مدارس و همچنین کمبود امکانات و تجهیزات سخت افزاری بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا در قالب لوایح و یا حمایت از طرح‌های راهگشا، بخش زیادی از مشکلات نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف را رفع کنیم.

وی در مورد پیوستن ایران به اف‌ای‌تی‌اف یادآور شد: این امر خواسته دشمن است تا ما شفاف‌سازی مالی را با نظارت آن‌ها انجام دهیم در حالی که این امر به صلاح نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

حجت‌الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در مورد برجام ما بر اساس سه اصل عزت، مصلحت و حکمت پیرو نظرات مقام معظم رهبری هستیم و به هیچ وجه هیچکس حق ندارد نظر خود را در این حوزه تحمیل کند بلکه باید تابع فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه عمل به برجام باشیم.

در عزل و نصب‌ها دخالتی نداشتم

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با رد شایعات دخالت خود در عزل و نصب‌ها گفت: نه تنها در عزل و نصب‌ها دخالتی نداشتم بلکه در انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل برای درمان و معالجه در کشور آلمان به سر می‌بردم.

وی افزود: اگر آموزش و پرورش دچار ضعف و نقصان است، باید به سرعت برطرف شده و این ضعف‌ها و نارسایی‌ها با تدبیری شایسته برطرف شود.

حجت‌الاسلام موسوی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: برخلاف مولای عزل و نصب‌ها در استان، بنده به هیچ وجه در عزل و نصب مدیران دخالتی نداشتم و هرگونه سیاسی کاری در حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را به ضرر این مجموعه‌ها می‌دانم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما حق نداریم بنیان آموزش و پرورش را با حضور برخی مدیران و دخالت‌ها ضعیف جلوه دهیم بلکه بهتر است آموزش و پرورش توانمند با نیروی انسانی شایسته داشته باشیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنده نه تنها اهل زد و بند نبودم بلکه در این ۳.۵ سال سعی کردم تا صادقانه با مردم سخن گفته و برخلاف شایعات، دخالتی در حوزه‌های مختلف انجام نداده و به معنای واقعی شفاف در حوزه‌های مختلف برخورد کردم.

Print Friendly, PDF & Email
لینک کوتاه : https://azardid.ir/?p=8555
  • 37 بازدید

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.