تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳

زن گنجینه‌ای در خانواده

  • کد خبر : 9430
  • 02 دی 1402 - 14:33
زن گنجینه‌ای در خانواده
نظر به اینکه زن نقش مهمی در تربیت فرزندان را به عهده دارد باید بستری برای احیای این جایگاه زن یعنی مادر آماده شود که بتوان شاهد خانواده سالم و در بعد ملی جامعه‌ای به دور از ناهنجاری‌ها را شاهد باشیم.
به گزارش آذردید؛

نظر به اینکه زن نقش مهمی در تربیت فرزندان را به عهده دارد باید بستری برای احیای این جایگاه زن یعنی مادر آماده شود که بتوان شاهد خانواده سالم و در بعد ملی جامعه‌ای به دور از ناهنجاری‌ها را شاهد باشیم.

الگوی ما در این جامعه اسلامی بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) است که فرزندان غیرتمند تحویل اجتماع داد و خود همسری نمونه در پیشرفت و جایگاه امیرالمومنین ایفا کرد که دختری نمونه برای پدرش حضرت محمد (ص) است، که در واقع احساس شدید میشود که روی خانواده‌ها از بعد فرهنگی بسیار کار شود.

جامعه را از طرف ناهنجاری‌هایی که از سوی سیطره‌های شوم دشمنان اسلام و این مرز و بوم به طور گسترده در حال بازتاب است باید مصون نگه داشت، حتی زن ایرانی الگوی مناسبی برای نقش زن در خانواده و جوامع بین‌المللی باشد تا زنان به عنوان مادر ان در خانواده‌ها باشند تا به عنوان زنان کار که تبعات آن در روح و روان لطیف آنان خدشه وارد کرده و افسردگی ناشی از خستگی باعث کمرنگ شدن وظیفه مادری شود.

بالتبع آن فرزندان از مهر مادری محروم و توسط هر شخص دیگری بزرگ شوند که رسانه‌ها با هدف قرار دادن کودکانمان در صدد این هستند که جامعه را از کانون گرم خانواده هدف قرار بدهند که سیاستمداران غربی با زور تحریم اقتصادی که مشکلاتی برای ایران ما رقم می‌زنند نرخ تورم را صعودی کرده و باعث میشود که زنان به عنوان یک پدر در خارج از خانه وزنه سنگین دیگری به جز مادری را عهده‌دار شوند که تبعات آن در نقشگیری خانواده سالم در بردارد.

از طرفی دیگر شعار زن، زندگی، آزادی از طرف رسانه‌های بیگانه برای زنان به طور سمبل زندگی راحت تلقی میشود که خود آن‌ها زن را به عنوان کالا در معرض نمایش قرار میدهند و اظهار می‌دارند هر جور مرد‌ها دوست دارند باید آن طور زنان خود را به نمایش گذاشته و عرضه نماید و ذهنیت‌ها را مسموم می‌سازند در واقع با این ترویج فرهنگ شیطانی در صدد هدف قرار دادن بنیان خانواده‌ها هستند که لازم است به این مقوله بیش از پیش توسط روحانیت و رسانه مورد مقابله گردد که، شعار زن، زندگی، آزادی از نظر اسلام مورد تبلیغ گسترده در عرصه ملی و فرا ملی انجام گیرد. در این باره موضوعاتی مورد نقل و بررسی آمده که آیت الله سید حسن عاملی اظهارات خود چنین اظهار داشتند.

در قیام امام حسین (ع) تعهد انسانی موج می‌زند این طور نیست که فقط تعهد دینی مطرح باشد. او با صراحت می‌گوید نباید انسان‌ها بردگان حکومت‌ها باشند و نباید ثروت در اختیار افراد خاص باشد و نباید دین ابزار دست حکومت‌ها باشد و نباید امنیت فقط برای افراد و اقشار خاص تامین شود و استثمار در میان دولتمردان باید ریشه کن شود وصالح‌ترین انسان باید تولیت امور را به عهده بگیرد.

او در برابر این مفاهیم ارزشی تعهدی انسانی و دینی دارد اگر در جامعه، تعهد نباشد حیات اجتماعی افراد کلا از بین می‌رود. وی در مقام تحدی در قبال اندیشه حذف “تعهد”ی سرنوشت ساز در کشور‌های غربی تاکید کرد: اروپا، آمریکا و غرب یک تعهد خاص را از زندگی بشر حذف کرده اند. با حذف این تعهد اگر کوه‌ها تکه تکه و پودر شوند اگر زمین به لرزه در بیاید اگر دریا‌ها آتش بگیرند اگر آسمان بهم بریزد اگر انسان‌ها خون بگریند نباید استبعاد کرد یعنی جنایت، فوق‌العاده است و همین نقطه، یکی از نقاط مهم درگیری تمدن اسلامی با غرب در خصوص شخصیت و کرامت زن است، یعنی “حذف تعهد در برابر تمتع” با این سخن باید با مخالفین اسلام در موضوع شخصیت زن تحدی کرد و من با تمام توان با تفکرات عریانی و فرهنگ برهنگی در این موضوع تحدی می‌کنم.

وی گفت: با حذف این تعهد، زن را تبدیل به موجود دم دستی کرده، شخصیت او را ویران و کرامت او را مثل آئینه شکسته و در یک کلمه با خاک یکسان کرده‌اند.

آن‌ها از روزی که تعهد را در برابر تمتع (جنسی) حذف کردند زن همه چیز خود را از دست داد و ناموس خدا شکست، دین ما در این باب محکم ایستاده است و اصرار دارد که در برابر تمتع و التذاذات جنسی باید تعهد باشد.

بدون تعهد، تمتع یک جنایت کامل است. قبل از شرع این سوال را عقل مطرح می‌کند که در ازاء تمتع جنسی، آینده زن، نفقه او، شخصیت و جایگاه اجتماعی او، احساس‌های انسانی وآرزو‌های مقدس او چه می‌شود؟ خانم‌هایی که در موضوع حجاب نسبت به دین نظر منفی دارند دقت کنند که این دفاع که خداوند و دین با اشتراط تعهد در برابر تمتع از زن و از کرامت زن کرده کاملاً بی نظیر است، چنین تکریمی را هیچ اندیشه‌ای در برابر زن انجام نداده است و فرق تفکر زمینی وآسمانی در همین جاست، زیباترین گزینه در خصوص شخصیت زن این سخن ارزشی دین ما است که هیچکس حق ندارد بدون تعهد به زن نزدیک شود، می‌گویند این سخن درست است، ولی ما مشکل را با تراضی حل می‌کنیم.

آن‌ها از روزی که تعهد را در برابر تمتع (جنسی) حذف کردند زن همه چیز خود را از دست داد و ناموس خدا شکست، دین ما در این باب محکم ایستاده است و اصرار دارد که در برابر تمتع و التذاذات جنسی باید تعهد باشد. بدون تعهد، تمتع یک جنایت کامل است.

عاملی در ادامه تصریح کرد: تراضی یعنی هر دو راضی شده‌ایم بدون عقد و بدون تعهد، آینده زن را آتش بزنیم و به تعبیر قرآن بعد از چند روز او را ” کالمعلقه” رها کنیم و به دنبال ارضاء حس تنوع طلبی خود و لذات مقطعی باشیم.

در اینجا زن نمی‌تواند بگوید من مالک خودم هستم، می‌خواهم خودم را ذلیل یا بدبخت بکنم، چون زن این شاهکار خلقت خدا منسوب به خداست و خدای متعال ذلت او را کسر شان خودش می‌داند و اجازه نمی‌دهد کسی از بندگانش ذلیل و از نظر‌ها ساقط شود، به همین جهت حتی از تراضی بدون تعهد تعبیر به زنا کرده است و فرموده زنا بدترین راه برای ارضای غریزه جنسی است.

عقد را برای این گذاشتند که تعهد مرد در برابر سرنوشت زن تضمین شود. به همین جهت می‌گوییم هرجا که تعهد نباشد ازدواج، ازدواج سفید است هر کجا تعهد تضمین شود ازدواج، ازدواج سفید نیست ولو عقد مرسوم ما را نداشته باشد همچنان که در اروپا شهرداری‌ها با ثبت ازدواج، تعهد مرد را تضمین و زن را در تمام ثروت مرد شریک می‌کنند.

وی در خاتمه افزود: هرجا تعهد نباشد و مرد بگوید من باید در التذاذات جنسی و امیال خودم آزاد باشم و، اما اینکه زن آینده‌ای داشته یا نداشته باشد و نفقه او تضمین شود یا نشود یا زن تبدیل به ابزاری برای احساس‌های کم عمق شود یا نشود یا زن تبدیل به پلاس زیر پا شود یا نشود یا برای مراکز خاص، تجارت ناب درست کند یا نکند افسرده شود یا نشود یا دست آخر در تونل مترو‌های شهر برای خود و فرزندان بی پدرش پناهگاهی پیدا کند یا نکند یا برای خود و فرزندان قوت لایموتی پیدا بکند یا نکند، همه این‌ها هیچ ربطی به من ندارد، این همان جنایتی است که می‌گوییم کوه‌ها آسمان‌ها و زمین در اثر آن باید پاره پاره شوند یک مرد باید توجه کند که زن ناموس خداست و خداوند به ناموس خود و به حرم خود حساس است!

آن‌ها که با شعار زن زندگی آزادی در صدد تامین کرامت برای زن هستند اگر واقعا دغدغه کرامت دارند باید در برابر این اصل بزرگ آسمانی تمام قد خضوع بکنند، هر شعاری در برابر این اصل قطعاً رنگ می‌بازد، اگر تعهد واحترام در برابر زن را بردارند آیا چیزی از او باقی می‌ماند؟ بعد از آن صحبت از زندگی و آزادی شرم آور است، چون دیگر زنی نمانده تا زندگی بکند و آزاد باشد آنچه مانده تلی از احساس‌های پایمال شده، آرزو‌های مقدس له شده، ناکامی‌های دردناک و بن بست‌های غم انگیز است.

یکی از نکات مهم درگیری تمدن اسلامی با غرب درخصوص شخصیت و کرامت زن است، یعنی “حذف تعهد در برابر تمتع”، با این سخن باید با مخالفین اسلام در موضوع شخصیت زن تحدی کرد و من با تمام توان با تفکرات عریانی و فرهنگ برهنگی در این موضوع تحدی می‌کنم.

یادداشت از اکبر رضازاده

Print Friendly, PDF & Email
لینک کوتاه : https://azardid.ir/?p=9430
  • 103 بازدید

نوشته‌های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.