تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲

برخورد شدید با تخلیه کنندگان نخاله های ساختمانی در اراضی کشاورزی

  • کد خبر : 8388
  • 06 آذر 1402 - 14:18
برخورد شدید با تخلیه کنندگان نخاله های ساختمانی در اراضی کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت : تخلیه نخاله های ساختمانی در اراضی کشاورزی به خطر انداختن امنیت غذایی بوده و مجازات قانونی دارد.
به گزارش آذردید؛

نوبخت اژدری گفت : تخلیه نخاله های ساختمانی در اراضی کشاورزی باعث تخریب اراضی پاک کشاورزی محسوب شده و موجب به خطر انداختن امنیت غذایی می شود و در این خصوص با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نوبخت اژدری با اعلام این مطلب افزود: تخلیه نخاله های ساختمانی که به استناد قانون پسماند عادی محسوب می شود در محدوده اراضی کشاورزی و یا در داخل اراضی کشاورزی غیر مجاز بوده و قطعا متخلفین پیگرد قانونی و قضایی می شوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به مفاد قانونی در این خصوص گفت: ﻃﺒﻖ ﺑﻨﺪ ۱ ﻣﺎده ۲ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﭘﺴﻤﺎﻧﺪﻫﺎ ﻣﺼﻮب ۱۳۸۳ ﻧﺨﺎﻟﻪﻫﺎی ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽﭘﺴﻤﺎﻧﺪ ﻋﺎدی ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽﺷﻮد؛ ﻟﺬا ﺗﺨﻠﯿﻪ آن در اﻣﺎﮐﻦ ﻏﯿﺮﻣﺠﺎز ﻣﻤﻨﻮع و ﻣﺘﺨﻠﻒ ﺑﻪ ﻣﺠﺎزات ﻣﻘﺮر در ﻣﺎده ۱۶ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺬﮐﻮر و ﻧﯿﺰ ﺗﻮﻗﯿﻒ ﺧﻮدروی ﺗﺨﻠﯿﻪﮐﻨﻨﺪه ﻃﺒﻖ ﻣﺎده ۲۰ اﯾﻦ ﻗﺎﻧﻮن ﺑﻪ ﻣﺪت ﯾﮏ ﺗﺎ ده ﻫﻔﺘﻪ ﻣﺤﮑﻮم ﻣﯽﺷﻮد.
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود از آحاد مردم خواست : در صورت مشاهده هرگونه تخلف در تعرض به زمین های کشاورزی بخصوص تخلیه پسماندهای ساختمانی مراتب را به سامانه ۱۳۱ اطلاع دهند.
اژدری گفت:جهاد کشاورزی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی با مخربین منابع طبیعی،اراضی کشاورزی و محیط زیست به شدت برخورد می‌کند.
وی افزود:کسانی که اقدام به ریختن نخاله در زمین های کشاورزی می کنند قطعا از طریق مجرای قانونی پیگیری خواهند شد و علاوه بر محکومیت کیفری قطعا هزینه های برداشت نخاله از مسببین امر مطالبه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در سال جاری ۳۳۹ فقره قلع و قمع انجام شده که ۳۰۷ فقره آن مربوط به تبصره ۲ ماده ۱۰ و ۳۲ فقره آن مربوط به اجرای احکام می باشد افزود: ۵۱۲ فقره تغییر کاربری غیر مجاز نیز در سال ۱۴۰۲ شناسایی شده که بیشتر مربوط به ساخت وساز غیر قانونی واحدهای مسکونی بوده است که برابر مقررات با آنها برخورد خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
لینک کوتاه : https://azardid.ir/?p=8388
  • 46 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.